Суддя повинен бути моральним авторитетом у суспільстві,
він повинен викликати довіру до себе особисто і до суду, в якому працює, - наголосив Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк в інтерв’ю програмі УР-1 "Український простір".
На переконання Ярослава Романюка, людина, яку призначають на посаду судді, повинна бути вже зрілою особистістю, мати певний життєвий досвід, перш ніж вирішувати справи, що стосуються долі інших людей.
- Для цього ми і пропонуємо збільшити віковий ценз судді хоча б до 30 років, а фаховий стаж – щонайменше до 5 років, - зауважив Голова Верховного Суду України. - Головне ж, - суддя повинен усвідомлювати, що його посада зобов’язує його дотримуватись культури поведінки, бо люди, особливо на місцях, бачать, де буває суддя, з ким він спілкується тощо. Все це і формує довіру до судді.
Та головне, - на переконання Ярослава Романюка, - як суддя здійснює правосуддя.
- Застосовуючи закон, суддя повинен ухвалювати не просто законне, а законне і справедливе рішення, - наголосив Ярослав Романюк, - і повинен роз’яснити: чому саме таке рішення ухвалено.
На переконання Голови Верховного Суду України, у такому разі рівень довіри до судів і до суддів зростатиме.
- Я думаю, якщо судову реформу ми будемо здійснювати таким шляхом, щоб у центрі уваги були не судді, не політики зі своїми політичними чи економічними інтересами, а саме Людина, тоді і стандарти здійснення правосуддя, і рівень довіри суспільства до судової влади в Україні будуть повністю відповідати найвищим стандартам країн Європейського Союзу, - наголосив Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк.
Інтерв’ю Голови Верховного Суду України Ярослава Романюка у програмі Українського радіо “Український простір» вийде в ефір 25 січня о 19.05
Джерело: ВСУ http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/4F9E25081F616869C2257DD2004291F3?OpenDocument&year=2015&month=01&