flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Правила внутрішнього трудового розпорядку

 

ЗАТВЕРДЖЕНО                   

Протокол загальних зборів

трудового колективу Немирівського

районного суду Вінницької області

09.04.2018 №1

              

 

 

 

ПРАВИЛА

внутрішнього трудового розпорядку

Немирівського районного суду Вінницької області

 

1   Загальні положення

1.1       Правила внутрішнього трудового розпорядку Немирівського районного суду Вінницької області (далі - Правила) розроблені на підставі Типових правил внутрішнього трудового розпорядку для працівників системи органів Державної судової адміністрації, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Державної судової адміністрації України, затверджених наказом Державної судової адміністрації України 30.06.2004 року № 109-04 з урахуванням вимог Законів України «Про судоустрій і статус суддів», Кодексу законів про працю України, Закону України «Про державну службу», Типових правил внутрішнього службового розпорядку, затверджених наказом Національного агентства України з питань державної служби від 03.03.2016 року №50.

1.2       Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб.

            Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

            Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

Одночасно, відповідно Конституції України та чинного трудового законодавства України кожен працівник зобов'язаний дотримуватись законодавства про працю.

1.3       Метою запровадження Правил є забезпечення трудової (службової) дисципліни, раціонального використання робочого часу, підвищення якості й продуктивності праці шляхом створення необхідних умов для безпечного виконання роботи, свідомого і сумлінного виконання всіма працівниками трудового колективу суду своїх трудових обов'язків.

1.4       Правила розповсюджуються на всіх працівників апарату суду та суддів і є обов’язковими для виконання. Правила визначають засади регулювання трудових відносин та взаємодії між особами, для яких Немирівський районний суд Вінницької області (далі - Суд) є основним місцем роботи, режим їх роботи, умови заохочення за сумлінну працю, відповідальність за порушення трудової (службової) дисципліни.

1.5       Правила внутрішнього трудового розпорядку Немирівського районного суду Вінницької області затверджуються загальними зборами трудового колективу суду.

Трудова дисципліна забезпечується методами переконання та заохочення до сумлінної праці. Недотримання або порушення зазначених правил є підставою для застосування передбаченої чинним законодавством відповідальності до винних.

Діяльність працівників апарату суду ґрунтується на таких основних принципах:

- служіння українському народу;

- законності;

- гуманізму;

- верховенства права – забезпечення пріоритету прав і свобод людини і громадянина;

- професіоналізму, доброчесності, політичної неупередженості, ефективності, компетентності, ініціативності, чесності, стабільності, прозорості, патріотизму;

- персональної відповідальності. 

             1.6. Усі питання, пов’язані із застосуванням правил внутрішнього трудового розпорядку, вирішуються головою суду та керівником апарату суду або особами, які виконують їхні обов’язки,  в межах наданих їм актами законодавства повноважень, а у випадках, передбаченим законодавством України, спільно або за погодженням з трудовим колективом.

            1.7. Правила поширюються на всіх працівників суду, незалежно від посади та порядку призначення, і є обов'язковими для всіх працівників суду.

 

2 Порядок призначення, переведення та звільнення працівників суду.

2.1       Призначення на посади та звільнення з посад осіб, на яких розповсюджується дія цих Правил (далі – працівників) здійснюються відповідно до Конституції України, Закону України «Про судоустрій і статус суддів», діючого трудового законодавства України, а також Закону України «Про державну службу».

При укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості про їх партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування та документи, подання яких не передбачено законодавством.

Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом керівника апарату суду або уповноваженої ним посадової особи, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У разі коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом 1 групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), керівник апарату суду повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

 

3 Основні права і обов'язки суддів та працівників суду

3.1       Права та обов'язки судді визначаються Конституцією України, Законом України «Про судоустрій та статус суддів» та іншими законами України.

3.2 Працівники апарату суду мають право:

 

3.3       Працівники апарату суду зобов'язані:

Працівники несуть також інші обов'язки відповідно до чинного законодавства України.

 

4 Основні обов'язки керівництва суду

- виховувати у державних службовців  та інших працівників апарату суду сумлінне ставлення до роботи, бережливе ставлення до державного майна, підтримувати їхню ініціативу, а також вживати заходів для додержання ними правил етичної поведінки;

- організовувати планування роботи з персоналом суду, у тому числі проведення конкурсів на зайняття вакантних посад державної служби категорій "Б" і "В", забезпечити прозорість і об’єктивність таких конкурсів відповідно до вимог Закону України «Про державну службу»;

- забезпечувати планування службової кар’єри, планове заміщення посад державної служби підготовленими фахівцями згідно з вимогами до професійної компетентності та стимулювати просування по службі;

- забезпечувати своєчасне оприлюднення та передачу центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби, інформації про вакантні посади державної служби з метою формування єдиного переліку вакантних посад державної служби, який оприлюднюється;

- призначати громадян України, які пройшли конкурсний відбір, на вакантні посади державної служби категорій "Б" і "В", звільняти з таких посад відповідно до Закону України «Про державну службу»;

- присвоювати ранги державним службовцям державного органу, які займають посади державної служби категорій "Б" і "В";

- забезпечувати підвищення кваліфікації державних службовців державного органу;

- виконувати функції роботодавця стосовно працівників державного органу, які не є державними службовцями;

- здійснювати контроль за дотриманням виконавської та службової дисципліни;

- розглядати скарги на дії або бездіяльність державних службовців, які займають посади державної служби категорій "Б" і "В";

- контролювати виконання працівниками вимог чинного законодавства, Правил внутрішнього трудового розпорядку, Правил поведінки працівника суду (для працівників апарату), загальних правил поведінки державного службовця (для державних службовців), Правил етичної поведінки працівника суду, застосовувати до порушників дисципліни заходи дисциплінарного впливу;

- сприяти запровадженню нових прогресивних методів та форм роботи;

-  здійснювати інші повноваження відповідно до законодавства України

Забороняється приховувати факти та обставини, що становлять загрозу для життя, здоров'я і безпеки працівників.

 

5 Робочий час і його використання

В Суді встановлено наступний режим роботи:

Початок робочого дня (понеділок-п'ятниця)   - 08 годин 00 хвилин .

Перерва на обід : 12 годин 00 хвилин – 12 годин 45 хвилин

Закінчення робочого дня (понеділок-четвер) - 17 годин 00 хвилин

                                                                                           - 16 годин 00 хвилин  п'ятниця, напередодні святкових днів.

У зв'язку зі службовою необхідністю, зумовленою специфікою та особливостями роботи у суді (його структурному підрозділі), може встановлюватися інший режим роботи відповідно до законодавства про працю.

Напередодні святкових та неробочих днів, що визначені статтею 73 КЗпП України, тривалість роботи працівників скорочується на одну годину.

Працівникам надається щодня перерва для відпочинку та харчування. Перерва не включається в робочий час. Працівники використовують час перерви на свій розсуд, на цей час вони можуть відлучатись з місця роботи.

5.3       Надурочна робота та робота у вихідні та святкові дні, як правило, не допускається. Залучення працівників до надурочної роботи, роботи у вихідні, святкові та неробочі дні провадиться у випадках та за умов, передбачених чинним законодавством, за письмовим наказом керівника апарату суду.

Робота у святкові, неробочі та вихідні дні компенсується відповідно до чинного законодавства.

У суді ведеться табель обліку робочого часу. У разі погіршення трудової дисципліни облік робочого часу працівників апарату суду може здійснюється у відповідному журналі обліку робочого часу. Працівники апарату суду повинні щоденно у робочі дні особисто розписуватися в журналі обліку робочого часу безпосередньо перед початком робочого дня до 08.00 години.

Облік робочого часу суддів здійснюється у табелі робочого часу в КП «Д-3».

Для забезпечення контролю своєчасного прибуття на роботу відомості зазначених систем обліку робочого часу опрацьовуються відповідальною особою відділу управління персоналом.

Вихід працівника апарату суду за межі адміністративної будівлі суду у робочий час зі службових питань відбувається з відома його безпосереднього керівника з обов’язковою відміткою у журналі реєстрації місцевих відряджень.

Про відсутність на роботі повідомляється безпосередній керівник, засобами електронного чи телефонного зв'язку або іншим доступним способом не пізніше 10 години поточного дня.

У разі неповідомлення про свою відсутність складається акт про відсутність працівника на роботі.

У разі ненадання працівником апарату суду доказів поважності причини своєї відсутності на роботі він повинен подати письмові пояснення на ім'я керівника апарату суду щодо причин своєї відсутності.

Працівникам суду також надаються інші щорічні додаткові відпустки відповідно до чинного законодавства України.

5.5       Черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються Головою суду (графік надання відпусток суддям), Керівником апарату (графік надання відпусток працівникам Суду) на кожен календарний рік не пізніше 5 січня. Графіки складаються з урахуванням необхідності забезпечення нормальної діяльності Суду та особистих інтересів працівників і можливості їх відпочинку. Графіки доводяться до відома всіх працівників.

5.6       Надання відпусток суддям оформлюється наказом Голови суду, працівникам апарату Суду - наказом Керівника апарату.

5.7       Забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд.

5.8       Відкликання зі щорічної відпустки працівників допускається за згодою працівника з додержанням вимог статті 79 КЗпП України та в інших випадках, передбачених діючим законодавством України.

5.9       Працівникам, які навчаються у вищих навчальних закладах, навчальних закладах післядипломної освіти та аспірантурі, надаються додаткові оплачувані відпустки у зв'язку з навчанням.

Чергування державного службовця після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні здійснюється згідно з графіком, який розробляється відділом управління персоналом і затверджується керівником апарату суду за погодженням виборного органу первинної профспілкової організації (за наявності).

За роботу в зазначені дні (час) державним службовцям надається грошова компенсація у розмірі та порядку, визначених законодавством про працю, або протягом місяця надаються відповідні дні відпочинку за заявами державних службовців .

Інші працівники суду також можуть залучатися до роботи понад установлену тривалість робочого дня в порядку та на умовах, передбачених нормами діючого законодавства України.

Забороняється залучати до роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років. Жінки, які мають дітей віком від 3 до 14 років або дитину-інваліда, можуть залучатися до надурочних робіт лише за їхньою згодою. Залучення інвалідів до надурочних робіт можливе лише за їхньою згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям.

 

6 Порядок доведення до відома суддів та працівників апарату нормативно-правових актів, наказів, доручень та розпоряджень зі службових питань

                 Підтвердженням може слугувати підпис судді, працівника апарату суду (у тому числі як відповідального виконавця) на документі, у журналі реєстрації документів або відповідний електронний цифровий підпис, який підтверджує ознайомлення з певним службовим документом в електронній формі.

 

 

8 Порядок прийняття та передачі діловодства (справ) і майна

Один примірник акту видається працівнику суду, який звільняється чи переводиться на іншу посаду, інший примірник долучається до особової справи цього працівника.

 

 

10 Заохочення за успіхи в роботі

10.1     За зразкове виконання своїх обов'язків, тривалу і бездоганну роботу, новаторство у праці й інші досягнення в роботі може застосовуватись преміювання  та нагородження заохочувальними відзнаками згідно з положеннями, які розроблені та діють у суді.

10.2     Заохочення оголошуються в наказі керівника апарату, доводяться до відома працівника або всього колективу і заносяться до трудової книжки працівника у відповідності з правилами їх ведення.

 

 

11 Стягнення за порушення трудової (службової) дисципліни

11.1     Недотримання вимог правил внутрішнього трудового розпорядку є підставою для притягнення працівників суду до відповідальності у порядку, передбаченому чинним законодавством.

11.2     Підстави та порядок застосування до суддів дисциплінарної відповідальності встановлюються Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

11.3     Підстави та порядок застосування до державних службовців дисциплінарної відповідальності встановлюються Законом України «Про державну службу».

11.4     За загальним правилом, за порушення трудової дисципліни, цих Правил до працівника апарату Суду може бути застосовано один з таких заходів стягнення:

- догана;

- звільнення.

Звільнення як дисциплінарне стягнення, може бути застосоване відповідно до пунктів 3, 4, 7, 8 статті 40 та статті 41 Кодексу законів про працю України.

7.3       Дисциплінарні стягнення до працівників апарату Суду застосовуються керівником апарату та оформляються наказом, який оголошується працівникові під розписку.

7.4       Керівник апарату зобов'язаний вживати заходів щодо дотримання працівниками апарату Суду та робітниками правил внутрішнього трудового розпорядку, Правил поведінки працівника суду, вимог з охорони праці,техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки в межах своїх повноважень та відповідно до законодавства.

7.5       До застосування дисциплінарного стягнення керівник апарату повинен вимагати від порушника трудової дисципліни письмових пояснень. У разі відмови працівника дати письмові пояснення складається відповідний акт.

7.6       Дисциплінарні стягнення застосовуються безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, без урахування часу звільнення працівника від роботи у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці. Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку. За кожне порушення трудової дисципліни накладається лише одне дисциплінарне стягнення.

7.7       Якщо протягом року з дня накладання дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення. Якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, стягнення може бути зняте до закінчення одного року. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються. 

 

Правила внутрішнього трудового розпорядку доводяться до відома працівників апарату суду та суддів під розписку та вивішуються в приміщенні Суду на спеціально пристосованому місці.